Licensed to WSY Swimming           HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 1/11/2018 08:41 PM
                Twin Valley & Exeter vs Muhlenberg - 1/11/2018                 
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Muhlenberg High School-ZZ  'A'                    1:51.87    1:56.45  
     1) Green, Macy                     2) Gring, Cameron J 16            
     3) Cooper, Taylor 15               4) Franklin, Erin 17              
       30.59    30.06    28.38    27.42                                    
  2 Twin Valley Hsst-MA  'A'                          1:48.76    1:58.01  
     1) Lahmann-Metcalfe, Helen M 15    2) Gebhard, Rachel K 17           
     3) Stevens, Molly N 14             4) Wittorff, Reagan L 17          
       30.94    33.30    28.89    24.88                                    
  3 Exeter Township  'A'                              2:40.72    2:11.52  
     1) Stech, Taylor 14                2) Smith, Lauren 18               
     3) Griffith, Camille 13            4) Kerchner, Katherine 15         
       33.62    39.92    30.24    27.74                                    
  4 Twin Valley Hsst-MA  'B'                               NT    2:12.83  
     1) Gebhard, Kristin P 15           2) Henry, Sara J 16               
     3) Wolgemuth, Rachael M 17         4) Clayton, Olivia G 17           
       30.82    37.54    32.17    32.30                                    
  5 Muhlenberg High School-ZZ  'B'                         NT    2:16.37  
     1) Eyer, Autumn                    2) Wolf, Airan 15                 
     3) Schlott, Brooke                 4) Sechrist, Sarah 17             
       37.41    38.47    31.03    29.46                                    
  6 Exeter Township  'B'                                   NT    2:24.16  
     1) Preston, Becca 17               2) Haines, Olivia 14              
     3) Boehm, Kennedy 14               4) Rolon, Cat 15                  
       38.89    38.53    36.54    30.20                                    
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Exeter Township  'A'                              1:42.73    1:48.56  
     1) Scoboria, Christopher M 17      2) Weyandt, Jared 16              
     3) Behney, Derrick 17              4) Menet, Oliver 16               
       26.64    30.67    28.10    23.15                                    
  2 Muhlenberg High School-ZZ  'A'                    1:34.37    1:55.54  
     1) Decisco, Michael                2) Eschelman, Zerek               
     3) Long, Benjamin                  4) Sharp, Julian 14               
       29.05    33.70    27.79    25.00                                    
  3 Exeter Township  'B'                                   NT    2:20.39  
     1) Barker, Brandt 14               2) Hale, Ethan 15                 
     3) Narvaez, Kevin 14               4) Mupparaju, Siddharth 15        
       36.24    39.56    32.60    31.99                                    
 
Event 3  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scoboria, Sophia H        18 Exeter Twp           2:10.62    2:09.43  
      28.12   32.38   34.13   34.80                                
  2 Green, Macy                  Muhlenberg-ZZ        2:04.68    2:13.84  
      30.58   33.87   35.61   33.78                                
  3 Kerchner, Katherine       15 Exeter Twp           2:15.44    2:14.63  
      31.47   34.87   35.16   33.13                                
  4 Amber-Messick, Adeline M  16 TV-MA                2:09.84    2:18.37  
      31.18   34.85   36.36   35.98                                
  5 Karas, Kyla               14 Exeter Twp                NT    2:22.45  
      31.88   36.37   37.35   36.85                                
  6 Longenecker, Elise           Muhlenberg-ZZ        2:15.39    2:29.03  
      33.73   37.62   39.27   38.41                                
  7 Schlitzer, Kendra            Muhlenberg-ZZ        2:15.18    2:30.11  
      34.26   38.33   39.13   38.39                                
  8 Haines, Olivia            14 Exeter Twp                NT    3:00.82  
      37.60   46.09   49.32   47.81                                
 
Event 4  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yakaitis, Tylor              Muhlenberg-ZZ        1:55.84    1:56.26  
  2 Espinal, Randy            15 Muhlenberg-ZZ        2:00.00    2:01.80  
  3 Griffith, Nicholas        16 Exeter Twp           2:01.89    2:02.85  
  4 Barker, Brandt            14 Exeter Twp           2:41.68    2:37.85  
  5 Mupparaju, Siddharth      15 Exeter Twp                NT    3:07.20  
 
Event 5  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gring, Cameron J          16 Muhlenberg-ZZ        2:03.00    2:06.83  
      27.09   32.09   37.47   30.18                                
  2 Bollinger, Brooke A       17 Exeter Twp           2:12.26    2:18.93  
      29.10   36.62   39.46   33.75                                
  3 Stevens, Molly N          14 TV-MA                     NT    2:28.67  
      30.34   36.91   48.18   33.24                                
  4 Schlott, Brooke              Muhlenberg-ZZ        2:25.74    2:34.06  
      32.61   40.46   45.93   35.06                                
  5 Lahmann-Metcalfe, Helen   15 TV-MA                2:43.03    2:34.49  
      31.72   39.13   47.18   36.46                                
  6 Griffith, Camille         13 Exeter Twp           2:46.31    2:44.10  
      33.34   42.66   51.68   36.42                                
  7 Rolon, Cat                15 Exeter Twp           2:51.95    2:49.27  
  8 Eyer, Autumn                 Muhlenberg-ZZ        2:53.30    2:57.33  
  9 Jordan, Lana              14 Exeter Twp                NT    2:59.91  
 
Event 6  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scoboria, Christopher M   17 Exeter Twp           2:04.34    2:08.75  
      26.35   32.61   38.50   31.29                                
  2 Eschelman, Zerek             Muhlenberg-ZZ        2:17.55    2:18.71  
      29.99   36.02   40.09   32.61                                
  3 Decisco, Michael             Muhlenberg-ZZ        2:20.89    2:21.80  
      30.44   34.17   44.62   32.57                                
  4 Chemey, Anderson          14 Exeter Twp           2:28.44    2:28.97  
      31.20   34.18   49.27   34.32                                
  5 Narvaez, Kevin            14 Exeter Twp           2:47.93    2:44.74  
      35.59   45.37   46.18   37.60                                
 -- Hale, Ethan               15 Exeter Twp                NT   X3:05.33  
      39.34   48.09   52.64   45.26                                
 
Event 7  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wittorff, Reagan L        17 TV-MA                  24.82      25.48  
  2 Gebhard, Rachel K         17 TV-MA                  25.07      26.29  
  3 Franklin, Erin            17 Muhlenberg-ZZ          26.43      27.50  
  4 Cooper, Taylor            15 Muhlenberg-ZZ          27.27      27.59  
  5 Burkhardt, Carey          15 Exeter Twp             27.53      27.66  
  6 Brant, Molly              15 Exeter Twp             29.20      29.41  
  7 Sechrist, Sarah           17 Muhlenberg-ZZ          28.59      29.57  
  8 Texter, Lexi              17 Exeter Twp             29.44      31.20  
  9 McCulla, Catie            16 Exeter Twp             32.24      32.27  
 
Event 8  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shirk, Roanoke R          15 Muhlenberg-ZZ          22.36      22.62  
  2 Scoboria, Luke R          17 Exeter Twp             22.86      23.21  
  3 Gehman, Grant             17 TV-MA                  23.28      23.62  
  4 Menet, Oliver             16 Exeter Twp             23.91      24.13  
  5 Long, Benjamin               Muhlenberg-ZZ          24.65      25.10  
  6 Behney, Derrick           17 Exeter Twp             25.54      26.02  
  7 Sharp, Gabe                  Muhlenberg-ZZ          27.12      26.54  
  8 Miller, Olliver D         15 TV-MA                  29.40      28.89  
 -- Bollinger, Zackary        14 Exeter Twp                NT     X27.93  
 
Event 9  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gray, MacKenzie           17 Exeter Twp            188.80     164.90  
  2 Shchuka, Ariana           17 Exeter Twp            170.85     161.80  
  3 Kline, Sammi              16 TV-MA                     NP     121.85  
  4 Hamilton, Taylor          16 Exeter Twp            159.20     117.85  
 -- Rutherford, Isabelle      17 Exeter Twp            128.35    X113.55  
 
Event 10  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Istenes, Sam              15 Exeter Twp            207.85     209.55  
  2 Dietrich, Timothy            Muhlenberg-ZZ         196.85     174.90  
  3 Rutherford, Tucker        14 Exeter Twp            121.45     124.50  
  4 Watts, Nolan              17 Exeter Twp            167.35     118.60  
 
Event 11  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stevens, Molly N          14 TV-MA                1:03.51    1:04.37  
      29.89   34.48                                                
  2 Cooper, Taylor            15 Muhlenberg-ZZ        1:06.31    1:06.94  
      31.28   35.66                                                
  3 Gebhard, Kristin P        15 TV-MA                1:06.48    1:08.15  
      30.80   37.35                                                
  4 Griffith, Camille         13 Exeter Twp           1:09.47    1:10.08  
      32.92   37.16                                                
  5 Wolf, Airan               15 Muhlenberg-ZZ        1:13.82    1:14.42  
      33.64   40.78                                                
  6 Brant, Molly              15 Exeter Twp           1:13.55    1:15.27  
      33.63   41.64                                                
  7 Roop, Michaela            17 Exeter Twp           1:14.06    1:16.53  
      35.12   41.41                                                
  8 Jordan, Lana              14 Exeter Twp           1:19.30    1:20.25  
      35.92   44.33                                                
 
Event 12  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shirk, Roanoke R          15 Muhlenberg-ZZ          54.49      54.33  
      25.38   28.95                                                
  2 Scoboria, Luke R          17 Exeter Twp             57.16      56.90  
      26.33   30.57                                                
  3 Monaghan, Justin T        17 TV-MA                1:03.75      58.79  
      27.02   31.77                                                
  4 Espinal, Randy            15 Muhlenberg-ZZ        1:00.55    1:01.78  
      29.04   32.74                                                
  5 Behney, Derrick           17 Exeter Twp           1:08.72    1:06.32  
      30.45   35.87                                                
  6 Narvaez, Kevin            14 Exeter Twp           1:17.82    1:19.73  
      35.16   44.57                                                
 
Event 13  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gebhard, Rachel K         17 TV-MA                  55.09      59.07  
      28.03   31.04                                                
  2 Burkhardt, Carey          15 Exeter Twp             56.25    1:00.35  
      28.89   31.46                                                
  3 Wolgemuth, Rachael M      17 TV-MA                1:02.54    1:01.53  
      29.76   31.77                                                
  4 Franklin, Erin            17 Muhlenberg-ZZ          59.18    1:01.90  
      29.16   32.74                                                
  5 Stech, Taylor             14 Exeter Twp           1:01.37    1:01.98  
      29.45   32.53                                                
  6 Sechrist, Sarah           17 Muhlenberg-ZZ        1:02.83    1:05.92  
      31.35   34.57                                                
  7 Narvaez, Noelle           17 Exeter Twp           1:03.48    1:06.09  
      31.22   34.87                                                
  8 Nye, Leah                 17 Muhlenberg-ZZ        1:11.26    1:11.20  
      33.65   37.55                                                
  9 Boehm, Kennedy            14 Exeter Twp                NT    1:12.63  
      33.84   38.79                                                
 
Event 14  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Menet, Oliver             16 Exeter Twp             53.32      53.10  
      25.15   27.95                                                
  2 Gehman, Grant             17 TV-MA                  51.53      55.40  
      26.03   29.37                                                
  3 Long, Benjamin               Muhlenberg-ZZ          56.42      56.13  
      26.54   29.59                                                
  4 Sharp, Julian             14 Muhlenberg-ZZ          57.17      56.79  
      27.35   29.44                                                
  5 Sharp, Gabe                  Muhlenberg-ZZ        1:00.39      58.78  
      28.17   30.61                                                
  6 Kerchner, Michael         14 Exeter Twp                NT      59.87  
      27.91   31.96                                                
  7 Bollinger, Zackary        14 Exeter Twp           1:05.78    1:03.14  
      29.71   33.43                                                
 
Event 15  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bollinger, Brooke A       17 Exeter Twp           5:39.92    5:37.20  
    1:02.67   34.10   34.70   34.68   34.73   35.00   35.18   34.83
      33.96                                                        
  2 Lahmann-Metcalfe, Helen   15 TV-MA                5:41.37    5:39.51  
    1:04.76   36.43   37.21   37.14   37.32   37.03   36.65   36.38
      35.34                                                        
  3 Kerchner, Katherine       15 Exeter Twp           5:57.75    5:59.87  
    1:07.82   36.62   37.19   36.64   36.47   36.77   37.13   37.38
      33.87                                                        
  4 Schlott, Brooke              Muhlenberg-ZZ        5:43.93    6:00.97  
    1:08.95   36.84   36.69   36.87   37.03   36.53   36.71   36.53
      35.02                                                        
  5 Schlitzer, Kendra            Muhlenberg-ZZ        5:59.50    6:31.27  
    1:14.27   39.68   39.25   39.67   39.48   40.11   40.04   39.80
      38.97                                                        
  6 Longenecker, Elise           Muhlenberg-ZZ        6:04.55    6:36.90  
  7 Henry, Sara J             16 TV-MA                6:34.51    6:38.09  
    1:13.45   39.67   40.81   40.60   41.08   41.29   41.40   40.86
      38.93                                                        
  8 Bellettiere, Angelina     14 Exeter Twp                NT    7:53.62  
  9 Schabener, Autumn         17 Exeter Twp           9:19.85    8:35.36  
 
Event 16  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yakaitis, Tylor              Muhlenberg-ZZ        5:16.65    5:14.81  
      27.53   30.07   31.21   31.96   32.10   32.38   32.79   32.65
      32.46   31.66                                                
  2 Eschelman, Zerek             Muhlenberg-ZZ        5:07.70    5:29.37  
      28.33   31.08   32.18   33.35   33.72   33.87   34.72   34.82
      34.52   32.78                                                
  3 Hale, Ethan               15 Exeter Twp                NT    7:01.99  
      35.99   40.74   43.79   41.07 1:29.54   44.64   43.80   44.52
      37.92                                                        
  4 Barker, Brandt            14 Exeter Twp           7:32.66    7:09.93  
      35.25   41.20   43.51   44.59   46.75   44.91   46.00   45.08
      44.41   38.23                                                
  5 Mupparaju, Siddharth      15 Exeter Twp           7:59.39    7:52.19  
      36.64   43.21   45.93   48.27   49.98   50.79   51.58   49.90
      49.87   46.02                                                
 
Event 17  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Twin Valley Hsst-MA  'A'                          1:42.77    1:44.94  
     1) Gebhard, Rachel K 17            2) Gebhard, Kristin P 15          
     3) Lahmann-Metcalfe, Helen M 15    4) Wittorff, Reagan L 17          
       26.45    26.83    26.53    25.13                                    
  2 Exeter Township  'A'                              1:44.14    1:47.37  
     1) Scoboria, Sophia H 18           2) Kerchner, Katherine 15         
     3) Burkhardt, Carey 15             4) Bollinger, Brooke A 17         
       25.86    27.65    27.49    26.37                                    
  3 Muhlenberg High School-ZZ  'A'                    1:38.48    1:59.56  
     1) Cooper, Taylor 15               2) Sechrist, Sarah 17             
     3) Schlitzer, Kendra               4) Wolf, Airan 15                 
       27.68    29.61    31.93    30.34                                    
  4 Twin Valley Hsst-MA  'B'                               NT    2:03.72  
     1) Amber-Messick, Adeline M 16     2) Clayton, Olivia G 17           
     3) Henry, Sara J 16                4) Wolgemuth, Rachael M 17        
       29.70    34.38    31.41    28.23                                    
  5 Exeter Township  'B'                                   NT    2:15.01  
     1) McDonough, Emi 14               2) Riley, Katie 18                
     3) Cregar, Ashley 14               4) Narvaez, Noelle 17             
       37.27    35.94    31.99    29.81                                    
 
Event 18  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Exeter Township  'A'                              1:28.22    1:35.51  
     1) Griffith, Nicholas 16           2) Weyandt, Jared 16              
     3) Menet, Oliver 16                4) Scoboria, Luke R 17            
       24.35    24.64    23.70    22.82                                    
  2 Muhlenberg High School-ZZ  'A'                    1:28.11    1:38.44  
     1) Long, Benjamin                  2) Espinal, Randy 15              
     3) Yakaitis, Tylor                 4) Shirk, Roanoke R 15            
       25.46    27.02    24.23    21.73                                    
  3 Exeter Township  'B'                                   NT    1:49.60  
     1) Chemey, Anderson 14             2) Narvaez, Kevin 14              
     3) Kerchner, Michael 14            4) Behney, Derrick 17             
       27.37    30.28    26.34    25.61                                    
 
Event 19  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Green, Macy                  Muhlenberg-ZZ        1:01.28    1:05.67  
      31.62   34.05                                                
  2 Stech, Taylor             14 Exeter Twp           1:08.17    1:10.94  
      34.60   36.34                                                
  3 Amber-Messick, Adeline M  16 TV-MA                1:07.56    1:11.98  
      35.23   36.75                                                
  4 Texter, Lexi              17 Exeter Twp           1:15.78    1:19.20  
      37.81   41.39                                                
  5 Clayton, Olivia G         17 TV-MA                1:15.53    1:19.53  
      38.74   40.79                                                
  6 Eyer, Autumn                 Muhlenberg-ZZ        1:22.53    1:22.74  
      39.61   43.13                                                
  7 McCulla, Catie            16 Exeter Twp           1:20.46    1:23.32  
      40.32   43.00                                                
  8 Preston, Becca            17 Exeter Twp           1:21.05    1:23.93  
      40.28   43.65                                                
 
Event 20  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Decisco, Michael             Muhlenberg-ZZ        1:02.13    1:01.97  
      30.33   31.64                                                
  2 Griffith, Nicholas        16 Exeter Twp           1:01.48    1:02.28  
      30.33   31.95                                                
  3 Sharp, Julian             14 Muhlenberg-ZZ        1:06.03    1:05.21  
      32.41   32.80                                                
  4 Chemey, Anderson          14 Exeter Twp           1:04.58    1:07.16  
      33.24   33.92                                                
 -- Barker, Brandt            14 Exeter Twp           1:24.00   X1:23.26  
      40.43   42.83                                                
 
Event 21  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gring, Cameron J          16 Muhlenberg-ZZ        1:05.98    1:06.89  
      31.22   35.67                                                
  2 Scoboria, Sophia H        18 Exeter Twp           1:13.73    1:15.77  
      35.58   40.19                                                
  3 Gebhard, Kristin P        15 TV-MA                1:14.39    1:19.29  
      36.69   42.60                                                
  4 Smith, Lauren             18 Exeter Twp           1:22.66    1:25.48  
      40.84   44.64                                                
  5 Wolf, Airan               15 Muhlenberg-ZZ        1:21.89    1:26.08  
      41.52   44.56                                                
  6 Henry, Sara J             16 TV-MA                1:20.02    1:26.25  
      39.64   46.61                                                
  7 Nye, Leah                 17 Muhlenberg-ZZ        1:28.81    1:33.05  
      43.67   49.38                                                
  8 Gundersen, Taylor         15 Exeter Twp                NT    1:35.74  
      44.54   51.20                                                
  9 Riley, Katie              18 Exeter Twp           1:33.65    1:35.90  
      44.92   50.98                                                
 
Event 22  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scoboria, Christopher M   17 Exeter Twp           1:06.58    1:06.19  
      30.31   35.88                                                
  2 Monaghan, Justin T        17 TV-MA                1:04.80    1:06.45  
      30.98   35.47                                                
  3 Weyandt, Jared            16 Exeter Twp           1:06.73    1:09.88  
      32.36   37.52                                                
  4 Miller, Olliver D         15 TV-MA                1:21.04    1:20.49  
      37.22   43.27                                                
  5 Bollinger, Zackary        14 Exeter Twp           1:20.33    1:21.46  
      36.33   45.13                                                
  6 Dietrich, Timothy            Muhlenberg-ZZ        1:28.40    1:30.09  
      41.13   48.96                                                
 -- Scoboria, Luke R          17 Exeter Twp           1:07.08   X1:07.53  
      31.59   35.94                                                
 
Event 23  Women 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Muhlenberg High School-ZZ  'A'                    1:39.20    3:57.37  
     1) Schlott, Brooke                 2) Green, Macy                    
     3) Franklin, Erin 17               4) Gring, Cameron J 16            
       30.46  1:03.48    28.21    59.61    28.31  1:01.10    24.98    53.18
  2 Exeter Township  'A'                              3:37.61    3:59.79  
     1) Scoboria, Sophia H 18           2) Burkhardt, Carey 15            
     3) Stech, Taylor 14                4) Bollinger, Brooke A 17         
       28.06    59.99    29.37  1:00.57    28.77  1:01.91    27.52    57.32
  3 Twin Valley Hsst-MA  'A'                          3:39.11    4:00.79  
     1) Wittorff, Reagan L 17           2) Amber-Messick, Adeline M 16    
     3) Wolgemuth, Rachael M 17         4) Stevens, Molly N 14            
       26.17    56.01    30.31  1:03.69    29.28  1:01.41    27.75    59.68
  4 Exeter Township  'B'                                   NT    4:32.55  
     1) Roop, Michaela 17               2) Karas, Kyla 14                 
     3) Cregar, Ashley 14               4) Griffith, Camille 13           
       32.30  1:08.06    30.97  1:07.97    34.70  1:11.99    30.05  1:04.53
  5 Muhlenberg High School-ZZ  'B'                         NT    4:46.53  
     1) Longenecker, Elise              2) Schlitzer, Kendra              
     3) Eyer, Autumn                    4) Nye, Leah 17                   
       32.92  1:10.50    34.39  1:13.09    33.14  1:10.94    34.13  1:12.00
 
Event 24  Men 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Muhlenberg High School-ZZ  'A'                    1:35.64    3:31.65  
     1) Eschelman, Zerek                2) Yakaitis, Tylor                
     3) Espinal, Randy 15               4) Shirk, Roanoke R 15            
       26.24    54.85    25.58    53.58    27.30    56.29    22.31    46.93
  2 Exeter Township  'A'                              3:14.98    3:32.86  
     1) Griffith, Nicholas 16           2) Scoboria, Luke R 17            
     3) Weyandt, Jared 16               4) Scoboria, Christopher M 17     
       25.85    55.08    24.15    50.99    26.77    56.82    23.13    49.97
  3 Muhlenberg High School-ZZ  'B'                         NT    4:17.54  
     1) Decisco, Michael                2) Sharp, Julian 14               
     3) Sharp, Gabe                     4) Dietrich, Timothy              
       28.07    57.82    28.77  1:00.37    30.01  1:02.41    36.26  1:16.94
  4 Exeter Township  'B'                                   NT    4:39.21  
     1) Hale, Ethan 15                  2) Bollinger, Zackary 14          
     3) Barker, Brandt 14               4) Chemey, Anderson 14            
       33.73  1:13.99    31.46  1:08.90    36.21  1:14.94    29.27  1:01.38